Jazyk / Language

Vyhlášení grantů

Česká vakuová společnost (ČVS) vyhlašuje dnem 11.11.2015 soutěž na podporu aktivní účasti studentů na spojené konferenci 16th Joint Vacuum Conference a 14th European Vacuum Conference pořádané ve dnech 5.-10. 6. 2016 v Portoroži (Slovinsko). Jako podporu propagace kvalitního českého výzkumu nabízí ČVS zaplacení konferenčního poplatku – konkrétně časného studentského vložného – nejvýše pěti vybraným studentům magisterských a doktorských programů českých vysokých škol. Podmínkou udělení podpory je, že příspěvek studenta bude organizátory konference přijat k prezentaci. Přednost bude dána ústním prezentacím příspěvků z oblasti vakuové techniky a experimentální a aplikované fyziky za použití vakuových metod.

 
Přihláška přijatá k posouzení musí obsahovat:

  • jméno a kontaktní informace uchazeče,
  • název vysoké školy a katedry, typ studia a ročník,
  • jméno vedoucího práce,
  • formu prezentace (ústní nebo poster),
  • text abstraktu již přihlášeného na konferenci.

Vyzýváme zájemce o účast v soutěži k zaslání přihlášek na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 14 dnů po termínu pro zasílání abstraktů příspěvků (pondělí 14. 3. 2016 včetně). Navíc je každý uchazeč povinen na tuto adresu dodat kopii oznámení organizátorů o přijetí příspěvku k prezentaci a to neprodleně po jeho obdržení.


Hodnocení příspěvků proběhne jednokolově členy Grantové Komise ČVS, vítěze vybere Výbor ČVS na základě doporučení GK. Výsledky budou uchazečům oznámeny nejpozději týden před koncem období časných registrací (předpokládáme do pátku 22. 4. 2016 včetně). Abstrakty vítězů soutěže budou otištěny ve Zpravodaji ČVS pro rok 2016. Financování vložného vítězům soutěže proběhne podle dohody, buďto přímou platbou registrace za studenta nebo přefakturováním registračního poplatku jeho instituci.

Termín pro zasílání přihlášek do soutěže a termín oznámení výsledků se může změnit v závislosti na změnách termínů samotné konference tak, aby nabídnutá podpora ČVS byla maximálně využita.